Consiliul Judetean Bacau
Componență și conducere
Aparat de specialitate
Informații de interes public
Proiecte & Strategii
Finanțări nerambursabile
Finanțări rambursabile
Achiziții publice
Urbanism
Transport județean
TelVerde CSJ Bacau 0800800232

Consilieri Judeteni mandat 2012-2016

Arhiva consilieri 2004-2008 2008-2012 2012-2016 2016-2020
Nr. crt. Nume Prenume Partid Data incepere mandat Data incetare mandat
1. Burcă Eugen PD-L 25/06/2012 21/12/2012
2. Ciubotariu Lucian Manuel USL 25/06/2012 28/12/2012
3. Marcu Viorica USL 25/06/2012 15/01/2013
4. Bontaș Dumitru USL 25/06/2012 26/04/2013
5. Seto Bogdan Constantin USL 25/06/2012 26/04/2013
6. Bălan Paustin PPDD 25/06/2012 20/12/2013
7. Sapcă Nicu PD-L 28/01/2013 24/06/2014
8. Ichim Mihai USL 25/06/2012 28/10/2014
9. Enache Codruț Nicolae PSD 26/04/2013 26/11/2014
10. Dumitru Răspopa Mincu Adrian PSD 25/06/2012 23/02/2015
11. Ganea Laurențiu Eugen PD-L 25/06/2012 30/06/2015
12. Căsăneanu Gabriel Vasilică UNPR 25/06/2012 27/01/2016
13. Bostan Ionel Gabriel PC 25/06/2012 18/04/2016
14. Coșa Maricica Luminița ALDE 25/06/2012 23/06/2016
15. Humulescu Vasile ALDE 25/06/2012 23/06/2016
16. Enășoae Petru Independent 25/06/2012 23/06/2016
17. Drăgănuță Constantin PNL 25/06/2012 23/06/2016
18. Bondor Silviu PNL 25/06/2012 23/06/2016
19. Olaru I. Neculai PNL 25/06/2012 23/06/2016
20. Mihăilă Petrică PNL 25/06/2012 23/06/2016
21. Năstasă Claudiu Constantin PNL 25/06/2012 23/06/2016
22. Stănică Marian Ovidiu PNL 25/06/2012 23/06/2016
23. Marcu Costică PNL 25/06/2012 23/06/2016
24. Mârtz Carmen PNL 25/06/2012 23/06/2016
25. Pislaru Marius PNL 25/06/2012 23/06/2016
26. Floroiu Ionel PSD 25/06/2012 23/06/2016
27. Ochenatu Nechifor Eugen PSD 25/06/2012 23/06/2016
28. Belceanu Gheorghe PSD 25/06/2012 23/06/2016
29. Brăneanu Dumitru PSD 25/06/2012 23/06/2016
30. Cautiș Vasile PSD 25/06/2012 23/06/2016
31. Marchiș Ana PSD 25/06/2012 23/06/2016
32. Pristavu Mihai PSD 25/06/2012 23/06/2016
33. Dascălu Ioan PSD 25/06/2012 23/06/2016
34. Bejan Gheorghe PSD 25/06/2012 23/06/2016
35. Dinu Ioana Raluca PSD 25/06/2012 23/06/2016
36. Sotcan Theodora PSD 25/06/2012 23/06/2016
37. Sendrea Iulian Răzvan PSD 25/06/2012 23/06/2016
38. Isvoran Vasile UNPR 25/06/2012 23/06/2016
39. Gritcu T.A. Gabriel PNL 28/01/2013 23/06/2016
40. Olteanu Petre Cezar PNL 28/01/2013 23/06/2016
41. Dima Carmen PSD 26/04/2013 23/06/2016
42. Manolache Vasile PSD 23/01/2014 23/06/2016
43. Sova Sorin Independent 28/07/2014 23/06/2016
44. Bandea Toma PSD 26/11/2014 23/06/2016
45. Lucaș Mariana PNL 23/02/2015 23/06/2016
46. Taga Aurelia PSD 23/02/2015 23/06/2016
47. Ivanof Floarea PNL 17/09/2015 23/06/2016
48. Mereacre Liliana PER 18/04/2016 23/06/2016