Consiliul Judetean Bacau
Componență și conducere
Aparat de specialitate
Informații de interes public
Proiecte & Strategii
Finanțări nerambursabile
Finanțări rambursabile
Achiziții publice
Urbanism
Transport județean
TelVerde CSJ Bacau 0800800232

Consilieri Judeteni mandat 2008-2012

Arhiva consilieri 2004-2008 2008-2012 2012-2016 2016-2020
Nr. crt. Nume Prenume Partid Data incepere mandat Data incetare mandat
1. Drăgănuță Constantin PD-L 03/07/2008 23/07/2008
2. Cucuian Cristian PD-L 03/07/2008 23/07/2008
3. Miroșeanu Liviu PD-L 03/07/2008 23/07/2008
4. Lefter Ioan-Silviu PNL 03/07/2008 23/07/2008
5. Miron Viorel PNL 03/07/2008 23/07/2008
6. Mironescu Adrian PNL 03/07/2008 23/07/2008
7. Nicolcea Gelu Titel PNL 03/07/2008 23/07/2008
8. Popa Aron Ion PNL 03/07/2008 23/07/2008
9. Nistor Vasile PD-L 03/07/2008 30/01/2009
10. Palăr Ionel PNL 03/07/2008 30/01/2009
11. Tătaru Dan PSD 03/07/2008 30/01/2009
12. Amagde Robert PD-L 23/07/2008 14/04/2009
13. Danciu Marius Petru PNL 23/07/2008 30/09/2009
14. Chelaru Oana Daniela PSD 03/07/2008 18/02/2010
15. Avram Constantin PC 03/07/2008 30/04/2010
16. Enășoae Petru PNL 03/07/2008 19/07/2010
17. Dogaru Silvestru PNL 03/07/2008 19/07/2010
18. Huiban Nicolae PD-L 14/04/2009 20/04/2011
19. Pricope Corneliu PNL 23/07/2008 30/05/2011
20. Cioltan Carmen Mirela PNL 29/01/2010 23/05/2012
21. Coșa Maricica Luminița PC 03/07/2008 25/06/2012
22. Humulescu Vasile PC 03/07/2008 25/06/2012
23. Bondor Silviu PD-L 03/07/2008 25/06/2012
24. Mihăilă Petrică PD-L 03/07/2008 25/06/2012
25. Pricopie Gheorghe PD-L 03/07/2008 25/06/2012
26. Stan Nadia PD-L 03/07/2008 25/06/2012
27. Sapcă Nicu PD-L 03/07/2008 25/06/2012
28. Lucaș Mariana PNL 03/07/2008 25/06/2012
29. Marcu Viorica PNL 03/07/2008 25/06/2012
30. Năstasă Claudiu Constantin PNL 03/07/2008 25/06/2012
31. Bontaș Dumitru PSD 03/07/2008 25/06/2012
32. Ciocan Nicolai PSD 03/07/2008 25/06/2012
33. Andronache Petru PSD 03/07/2008 25/06/2012
34. Romedea Gheorghe PSD 03/07/2008 25/06/2012
35. Bandea Toma PSD 03/07/2008 25/06/2012
36. Belceanu Gheorghe PSD 03/07/2008 25/06/2012
37. Cautiș Vasile PSD 03/07/2008 25/06/2012
38. Crețu Aurel PSD 03/07/2008 25/06/2012
39. Marchiș Ana PSD 03/07/2008 25/06/2012
40. Pristavu Mihai PSD 03/07/2008 25/06/2012
41. Ochenatu Nechifor Eugen PD-L 23/07/2008 25/06/2012
42. Ichim Mihai PNL 23/07/2008 25/06/2012
43. Cojocaru Ovidiu Relu PNL 23/07/2008 25/06/2012
44. Burghelea Iulian PNL 23/07/2008 25/06/2012
45. Burcă Eugen PD-L 22/09/2008 25/06/2012
46. Nistor P. Neculai PD-L 30/01/2009 25/06/2012
47. Biri Daniela Teodora PNL 30/01/2009 25/06/2012
48. Neagu George Ionuț PSD 30/01/2009 25/06/2012
49. Pocovnicu Constantin PSD 30/03/2010 25/06/2012
50. Ilieș Petrică PC 31/05/2010 25/06/2012
51. Serban Liviu Tiberiu PNL 19/07/2010 25/06/2012
52. Tamaș Bernadin PNL 19/07/2010 25/06/2012
53. Sova Sorin PD-L 30/05/2011 25/06/2012
54. Gritcu T.A. Gabriel PNL 14/11/2011 25/06/2012