Consiliul Judetean Bacau
Componență și conducere
Aparat de specialitate
Informații de interes public
Proiecte & Strategii
Finanțări nerambursabile
Finanțări rambursabile
Achiziții publice
Urbanism
Transport județean
TelVerde CSJ Bacau 0800800232

S-a tras cortina peste Raliul Moldovei

Marti 20.06.2017 12:00
 
 
 
 
     A șaptea ediție a Raliului Moldovei s-a încheiat sîmbătă, 17 iunie 2017, odată cu festivitatea de decernare a premiilor. Câștigătorul absolut al ediției a fost Simone Tempestini de la echipa Napoca Rally Team. Președintele Consiliului Județean Bacău, Sorin Brașoveanu a premiat participanții și a transmis felicitări pentru munca de echipă, spiritul de fair-play și de competiție care au dus la reușita acestui adevărat maraton automobilistic și mediatic.
    Reamintim că evenimentul a fost organizat de ACS Rally Spirit, alături de Consiliul Județean Bacău, Consiliul Local și Primăria Bacău, Consiliul Local Moinești, consiliile locale ale comunelor Zemeș și Măgirești.
    Ceilalți câștigători, pe echipe și categorii de competiție au fost:

FIA European Rally Trophy
1.    Simone Tempestini / Marc Banca RC2
2.    Valentin Porcisteanu / Dan Dobre RC2 DTO
3.    Bogdan Marisca / Carmen Poenaru RC2
4.    Adrian Teslovan / Vajk Imre Cseh RC3
5.    Mihai Manole / Florin Dorca RC4
6.    Geradzhiev Georgi / Bashkehayov Angel RC4
7.    Adrian Grigore / Vlad Terzi RC2
8.    Catalin Grigoriu / Sebastian Itu RC4
9.    Gabriel Ene / Petru Paler RC5
10.    401 Dragos Popa / Sorin Colceriu RC5
11.    Stefan Timisica / Mihai Capet RC5
12.    Andrei Coreanu / Iulian Nicolaescu RC4
13.    Florin Tincescu / Sergiu Itu RC2
14.    Ioan Danila / Robert Fus RC5
15.    Dan Girtofan / Tudor Marza RC2
16.    Zoltan Juhos / Janos Soos RC2
ERT2
1.    Valentin Porcisteanu / Dan Dobre RC2
2.    Adrian Grigore / Vlad Terzi RC2
3.    Florin Tincescu / Sergiu Itu RC2
ERT3
1.    Adrian Teslovan / Vajk Imre Cseh RC3
2.    Mihai Manole / Florin Dorca RC4
3.    Geradzhiev Georgi / Bashkehayov Angel RC4
4.    Catalin Grigoriu / Sebastian Itu RC4
5.    Gabriel Ene / Petru Paler RC5
6.    Dragos Popa / Sorin Colceriu RC5
7.    Stefan Timisica / Mihai Capet RC5
8.    Andrei Coreanu / Iulian Nicolaescu RC4
9.    Ioan Danila / Robert Fus RC5
10.    Nastase Bogdan / Nastase Delia RC5
ERTJ
1.    Simone Tempestini / Marc Banca RC2
2.    Stefan Timisica / Mihai Capet RC5
3.    Florin Tincescu / Sergiu Itu RC2
CAMPIONATUL NATIONAL DE RALIURI - DUNLOP 2017 – FRAS
1.    Simone Tempestini / Marc Banca RC2
2.    Valentin Porcisteanu / Dan Dobre RC2
3.    Bogdan Marisca / Carmen Poenaru RC2
4.    Adrian Teslovan / Vajk Imre Cseh RC3
5.    Mihai Manole / Florin Dorca RC4
6.    Bogdan Vrabie / Levente Csegzy 9
7.    Norbert Maior / Dorin Pulpea 9
8.    Adrian Grigore / Vlad Terzi RC2
9.    Mihnea Muresan / Andrei Hicea 9
10.    Dan Zaharia / Dan Plugaru 9
11.    Danut Budai / Lucian Budai 9
12.    Catalin Grigoriu / Sebastian Itu RC4
13.    Gabriel Ene / Petru Paler RC5
14.    Dragos Popa / Sorin Colceriu RC5
15.    Stefan Timisica / Mihai Capet RC5
16.    Andrei Coreanu / Iulian Nicolaescu RC4
17.    Florin Tincescu / Sergiu Itu RC2
18.    Ioan Danila / Robert Fus RC5
19.    Cristiana Oprea / Ioana Stan 9
20.    Radu Luca / Mihai Stanciu 9
21.    Ovidiu Costea / Robert Maior 9
22.    Dan Girtofan / Tudor Marza RC2
23.    Rares Dranca / Marius Paunescu 9
24.    Zoltan Juhos / Janos Soos RC2
25.    Radu Necula / Adrian Temes 9
2 Roti Motrice Front
1.    Adrian Teslovan / Vajk Imre Cseh RC3
2.    Mihai Manole / Florin Dorca RC4
3.    Bogdan Vrabie / Levente Csegzy 9
4.    Norbert Maior / Dorin Pulpea 9
5.    Mihnea Muresan / Andrei Hicea 9
6.    Dan Zaharia / Dan Plugaru 9
7.    Danut Budai / Lucian Budai 9
8.    Catalin Grigoriu / Sebastian Itu RC4
9.    Gabriel Ene / Petru Paler RC5
10.    Dragos Popa / Sorin Colceriu RC5
11.    Stefan Timisica / Mihai Capet RC5
12.    Adrian Minea / Catalin Basa 12
13.    Andrei Coreanu / Iulian Nicolaescu RC4
14.    Romain Gilles / Gabriel Miclea 12
15.    Ioan Danila / Robert Fus RC5
16.    Cristiana Oprea / Ioana Stan 9
17.    Radu Luca / Mihai Stanciu 9
18.    Ovidiu Costea / Robert Maior 9
19.    Rares Dranca / Marius Paunescu 9
20.    Radu Necula / Adrian Temes 9
Cupa Dacia
1.    Norbert Maior / Dorin Pulpea 9
2.    Mihnea Muresan / Andrei Hicea 9
3.    Dan Zaharia / Dan Plugaru 9
4.    Dragos Popa / Sorin Colceriu RC5
5.    Stefan Timisica / Mihai Capet RC5
6.    Cristiana Oprea / Ioana Stan 9
7.    Radu Luca / Mihai Stanciu 9
8.    Ovidiu Costea / Robert Maior 9
Cupa Suzuki
1.    Bogdan Vrabie / Levente Csegzy 9
2.    Danut Budai / Lucian Budai 9
3.    Radu Necula / Adrian Temes 9
Debutanti
1.    Mihnea Muresan / Andrei Hicea 9
2.    Dragos Popa / Sorin Colceriu RC5
3.    n Timisica / Mihai Capet RC5
4.    Romain Gilles / Gabriel Miclea 12
5.    Cristiana Oprea / Ioana Stan 9
6.    Ovidiu Costea / Robert Maior 9
7.    Rares Dranca / Marius Paunescu 9
Juniori
1.    Norbert Maior / Dorin Pulpea 9
2.    Mihnea Muresan / Andrei Hicea 9
3.    Dan Zaharia / Dan Plugaru 9
4.    Danut Budai / Lucian Budai 9
5.    Stefan Timisica / Mihai Capet RC5
6.    Cristiana Oprea / Ioana Stan 9
7.    Rares Dranca / Marius Paunescu 9
No FIA FRAS
1.    Dragos Dinu / Sorin Vlascu 11
2.    Jean Tatu / Eugen Rotaru 11
3.    Adrian Minea / Catalin Basa 12
4.    Romain Gilles / Gabriel Miclea 12
5.    Augustin Mihalache / Adrian Prodanciuc 11
6.    Razvan Nechifor / Doru Vraja 11
FRAS
1.    Simone Tempestini / Marc Banca RC2
2.    Valentin Porcisteanu / Dan Dobre RC2
3.    Bogdan Marisca / Carmen Poenaru RC2
4.    Dragos Dinu / Sorin Vlascu 11
5.    Adrian Teslovan / Vajk Imre Cseh RC3
6.    Mihai Manole / Florin Dorca RC4
7.    Bogdan Vrabie / Levente Csegzy 9
8.    Norbert Maior / Dorin Pulpea 9
9.    Jean Tatu / Eugen Rotaru 11
10.    Adrian Grigore / Vlad Terzi RC2
11.    Mihnea Muresan / Andrei Hicea 9
12.    Dan Zaharia / Dan Plugaru 9
13.    Danut Budai / Lucian Budai 9
14.    Catalin Grigoriu / Sebastian Itu RC4
15.    Gabriel Ene / Petru Paler RC5
16.    Dragos Popa / Sorin Colceriu RC5
17.    Stefan Timisica / Mihai Capet RC5
18.    Adrian Minea / Catalin Basa 12
19.    Andrei Coreanu / Iulian Nicolaescu RC4
20.    Florin Tincescu / Sergiu Itu RC2
21.    Romain Gilles / Gabriel Miclea 12
22.    Ioan Danila / Robert Fus RC5
23.    Cristiana Oprea / Ioana Stan 9
24.    Radu Luca / Mihai Stanciu 9
25.    Ovidiu Costea / Robert Maior 9
26.    Dan Girtofan / Tudor Marza RC2
27.    Rares Dranca / Marius Paunescu 9
28.    Augustin Mihalache / Adrian Prodanciuc 11
29.    Zoltan Juhos / Janos Soos RC2
30.    Razvan Nechifor / Doru Vraja 11
31.    Radu Necula / Adrian Temes 9
Pentru lista completă a rezultatelor și clasamentelor puteți consulta: http://www.raliul-moldovei.ro/clasamente-si-rezultate

Galerie foto