Consiliul Judetean Bacau
Componență și conducere
Aparat de specialitate
Informații de interes public
Proiecte & Strategii
Finanțări nerambursabile
Finanțări rambursabile
Achiziții publice
Urbanism
Transport județean
TelVerde CSJ Bacau 0800800232

Elevii de 10 au fost premiati de Consiliul Judetean

Miercuri 24.07.2019 16:00


Moment festiv astăzi, 24 iulie 2019, în cadrul ședinței de Consiliu, în care elevii care au obținut media 10 la evaluarea națională și la bacalaureat, precum și rezultate deosebite la competițiile naționale și internaționale, au fost premiați.
 
Pentru performanțe la nivel internațional elevii au fost premiați cu suma de 300 de Euro iar pentru promovarea cu media 10 a examenului de Evaluare națională sau de Bacalaureat a fost acordată suma de 200 de Euro.
 
Sorin Brașoveanu: „Rezultatele voastre și ale colegilor voștri de generație, care reprezintă rodul unei munci susținute și al unor eforturi conjugate atât din partea voastră cât și a profesorilor și a părinților, reprezintă pentru noi toți un motiv de mândrie și poziționează județul Bacău în elita învățământului românesc. Și pentru că astăzi suntem aici pentru a sărbători performanța și lucrul în echipă, sprijinul și colaborarea între generații, este important cred, să nu uitați că dezvoltarea și progresul unei comunități sunt direct legate de capacitatea ei de a atrage și menține tineri bine pregătiți, motivați și profesioniști care să facă față provocărilor impuse de noile tehnologii și tendințe, care să fie înzestrați cu creativitate, energie și curaj și care să ne ajute să construim împreună o comunitate atractivă și prosperă, așa cum v-o doriți voi toți.”
 
Elevii premiați au fost:
1. Poiată Mara-Ioana, de la Colegiul Național de Artă „George Apostu”, Bacău - premiul I la Concursul Internațional „Fest Info Dance" Amsterdam, Olanda;
 
Pentru media 10 la Evaluarea Națională:
1. Apostu Răzvan-Marian - Colegiul Național „Dimitrie Cantemir” Onești
2. Brănici-Faraon Ariadna - Școala Gimnazială „George Călinescu” Onești
3. Costea Ioana-Georgiana - Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” Bacău
4. Brescan Antonia Teodora - Școala Gimnazială Nr. 2 Târgu Ocna
5. Cucu Andrei - Școala Gimnazială „George Enescu” Moinești
6. Dona Eliza Maria - Școala Gimnazială „Ștefan Luchian” Moinești
7. Fînaru Andrei-Bogdan - Școala Gimnazială Nr. 1 Târgu Ocna
8. Hrincescu Ioana Alexandra - Școala Gimnazială „Alexandru loan Cuza" Bacău
9. Mitrofan Theodor-Cristian - Colegiul Național „Dimitrie Cantemir” Onești
10. Moisa Clementina-Ioana - Colegiul Național de Artă „George Apostu” Bacău
11. Năstac  Teona-Elena - Colegiul Național „Ferdinand I” Bacău
12. Pișcu Ștefan Constantin - Colegiul Național „Gheorghe Vrânceanu” Bacău
13. Turcu Elena - Școala Gimnazială „Alexandru loan Cuza" Bacău
14. Țugulea Andreea - Colegiul Național „Ferdinand I” Bacău
 
Pentru media 10 la examenul național de Bacalaureat:
1. Badea Andrei - Colegiul Național „Dimitrie Cantemir” Onești
2. Crudu Mălina - Colegiul Național „Gheorghe Vrânceanu” Bacău
3. Ghebu Mălina - Colegiul Național „Ferdinand I” Bacău
4. Iosub Raluca-Nicoleta - Colegiul Național „Ferdinand I” Bacău
5. Mateeș Delia-Maria - Colegiul Național „Grigore Moisil” Onești
6. Mihai Crina Teodora - Colegiul Național „Gheorghe Vrânceanu” Bacău
7. Țacu Mateea - Colegiul Național „Vasile Alecsandri” Bacău

Galerie foto